KONGRE PROGRAMI

 

KONGRE TASLAK PROGRAMI

30th International Congress on Creative Drama in Education Programme

 

 

 

 

 

 

 

24 Ekim/October 2019 Perşembe/Thursday

Başlama

Start

Bitiş

Finish

 

Etkinlik/Activity

 

Mekan/Place

 

08:30

 

10:00

 

Kayıt / Registration

 

 

 

10:00

 

11:00

Açılış Seremonisi/Opening Cerenomy

Açılış Konuşmaları/Opening Speeches

Prof. Dr. Ömer Adıgüzel

Prof. Dr. Yaşare Aktaş Arnas

Prof. Dr. Ahmet Doğanay

 

 

KM

11.00

11:45

Çağrılı konuşmacı-1

Konu

 

Pam Bowell

KM

 

11:45

 

12:00

 

Ara

 

 

 

 

12:00

 

12:45

 

Çağrılı konuşmacı-2

 

Konu

 

Tamer Levent

 

 

13.00

 

14:00

 

Öğle Yemeği/Lunch

14.00

15.00

Panel-1

 

 

15:15

 

16:30

 

Bildiriler

16:30

16:45

Ara

16:45

18:00

Bildiriler

 

19:00

 

21:00

 

Açılış Koktelyli/Opening Cocktail

 

 

                   


 

30th International Congress on Creative Drama in Education Programme

25 Ekim/October 2019 Cuma / Friday

10:00

13:00

   Atölyeler/Workshops

13:00

14:00

Öğle Yemeği/Lunch

14:00

14:45

Çağrılı Konuşmacı-3

KM

14:45

15:00

Kahve Molası/Coffee Break

15.00

18.00

Atölyeler/Workshops

 

30th International Congress on Creative Drama in Education Programme

26 Ekim/October 2019 Cumartesi / Saturday

10:00

13:00

Atölyeler/Workshops

13:00

14:00

Öğle Yemeği/Lunch

14.00

15.00

Panel-2

15:00

18:00

Atölyeler/Workshops

 

30th International Congress on Creative Drama in Education Programme

27 Ekim/October 2019 Pazar/Sunday

09:00

12:00

Atölyeler/Workshops

10.30

12.00

Bildiriler

12:15

13:30

Kapanış

         


Kod

No

Atölye Lideri

Workshop Leader

Atölyeler

Workshops

       Atölye Mekanı

Workshop Place

3 saat

L1.1

Ferhunde DEMİRKOL

Beden- zihin- ruh uyumu

Kongre Merkezi 5

3 saat

L1.2

İnanç ETİ

Uyumsuzlar

Kongre Merkezi 3

3 saat

L1.3

Selda DOĞAN ACARBAŞ

Yaşama Uyum Sürecinde Beden- Dans- Devinim

Eğitim Fak. 105 nolu derslik

3 saat

L1.4

Şükran PEKER

Sosyal Cesaret ve Uyum

Eğitim Fak. Müzik dersliği

3 saat

L1.5

Ümit ARSLAN

İlk Adımı Atarken Uyum

Eğitim Fak. 105 nolu derslik

3 saat

L1.6

Çiğdem KIRAK BOZKAYA

Toplumsal Değişimlere Uyum

Eğitim Fak. Müzik dersliği

3 saat

L1.7

Özge METİNNAM

Sınıf İçi Kültürel Uyum

Eğitim Fak. 104 nolu dersliği

3 saat

L1.8

Emine İSPİR

Çevre Kirliliği ve Doğaya Uyum

Eğitim Fak. 104 nolu derslik

3 saat

L1.9

Aysel KÖKSAL AKYOL

Küçük Çocuklar Müzeler ve Uyum

Adana Müze Kompleksi

3 saat

L1.10

Ferhunde AYTAÇ

Uz-ak/laş-mak

Kongre Merkezi 4

3 saat

L1.11

Serap KURT

Nesnelerin Uyumu

Adana MüzeKompleksi

6 saat

L2.1

Ferah BURGUL ADIGÜZEL

Karacaoğlan’dan Yaşar Kemal’e Bereketli Toprakların Ahengi

Karacaoğlan Edebiyat Müze Kütüphanesi

6 saat

L2.2

Deniz DEVRİM ŞAHİN

Uyumsuzun Dramaturjisi/ Maskelerin İçindeki Biz

Eğitim Fak. 106 nolu derslik

6 saat

L2.3

Tamer LEVENT

Uyum- Uyumsuzluk ve Sanat

Kongre Merkezi Büyük Sınıf 2

6 saat

L2.4

Özgür Adam İNANÇ

Bedensel Uyum ve Farkındalık

Kongre Merkezi Büyük Sınıf 2

6 saat

L2.5

Songül BAŞGÜL

Motiflerin Göçü

Adana Müze Kompleksi

6 saat

L2.6

Tolga ERDOĞAN

Bir Yolculuk Hikayesi: Taştan Adımlar

Kongre Merkezi Büyük Sınıf 1

6 saat

L2.7

Burhan AKÇİN

Akort

Kongre Merkezi Büyük Sınıf 1

6 saat

L2.8

Murtaza AYKAÇ

Uyum Sürecinde Yaratıcı Drama ve Edebiyat İlişkisi “Ya Armut Dibine Düşmezse!”

Eğitim Fakültesi 102 nolu derslik

6 saat

L2.9

Nami Eren BEŞTEPE

Sanatta Uyum- Uyumsuzluk İlişkisi

Eğitim Fak. Temel Eğitim Drama Dersliği

6 saat

L3.1

Robin PASCOE

Binlerce Öykünün Gemisi

Kongre Merkezi 1

6 saat

L3.2

Patrice BALDWİN

Yeşil Çocuklar

Kongre Merkezi 3

6 saat

L3.3

Volker THALMANN

Helga FLOHR

Jeux Dramatiques

Kongre Merkezi 2

6 saat

L3.4

Sanja KRSMANOVİC- TASİC

Performans ve Dans

Kongre Merkezi 4

6 saat

L3.5

Anna Lena Ostern

Eğitimde Bir Dramaturg Gibi Düşünmek ve Davranmak

Kongre Merkezi Sahnesi

6 saat

L3.6

Pam BOWELL

(daha sonra duyurulacaktır)

Kongre Merkezi 5

 

 


 

 

Mekan

25 Ekim Cuma

10.00-13.00

(3 saat)

 

25 Ekim Cuma

15.00 -18.00

(3 saat)

26 Ekim Cumartesi

10.00-13.00

(3 saat)

 

26 Ekim Cumartesi 15.00-18.00

(3 saat)

 

27 Ekim Pazar

9.00-12.00

(3 saat)

 

Kongre merkezi 1

L3.1a Robin Pascoe (Avustralya)

L3.1a Robin Pascoe (Avustralya)

L3.1b Robin Pascoe (Avustralya)

L3.1b Robin Pascoe (Avustralya)

 

Kongre merkezi 2

L3.3a

VolkerThalmann

Helga FLOHR (Almanya)

L3.3a

VolkerThalmann

Helga FLOHR (Almanya)

L3.3b

VolkerThalmann

Helga FLOHR (Almanya)

L3.3b

VolkerThalmann

Helga FLOHR (Almanya)

 

Kongre merkezi 3

L3.2.a Patrice Baldwin (İngiltere)

L3.2.a Patrice Baldwin (İngiltere)

L3.2.b Patrice Baldwin (İngiltere)

L3.2.b Patrice Baldwin (İngiltere)

L1.2.

İnanç Eti

 Kongre merkezi 4

L3.4a Sanja Krsmanovic- Tasic (Sırbistan)

L3.4a Sanja Krsmanovic- Tasic (Sırbistan)

L3.4b Sanja Krsmanovic- Tasic (Sırbistan)

L3.4b Sanja Krsmanovic- Tasic (Sırbistan)

L1.1.

Ferhunde Aytaç

Kongre merkezi 5

L3.6a

Pam Bowell (İngiltere)

L3.6a

Pam Bowell (İngiltere)

L3.6b

Pam Bowell (İngiltere)

L3.6b

Pam Bowell (İngiltere)

L1.10

Ferhunde Demirkol

KM sahne

L3.5a

Anna Lena Ostern (Norveç)

L3.5a

Anna Lena Ostern (Norveç)

L3.5b

Anna Lena Ostern (Norveç)

L3.5b

Anna Lena Ostern (Norveç)

 

KM Büyük Sınıf 1

L2.6

Tolga Erdoğan

L2.6

Tolga Erdoğan

L2.7

Burhan Akçin

L2.7

Burhan Akçin

 

KM Büyük Sınıf 2

L2.3

Tamer Levent

L2.3

Tamer Levent

L2.4

Özgür Adam İnanç

L2.4

Özgür Adam İnanç

 

Adana Müze Kompleksi

L2.5

Songül Başbuğ

L2.5

Songül Başbuğ

L1.11

Serap Kurt

L1.9

Aysel Köksal Akyol

 

Karacaoğlan Edebiyat Müze Kütüphanesi

L2.1

Ferah Burgul Adıgüzel

L2.1

Ferah Burgul Adıgüzel

 

 

 

Eğitim Fak. Temel Eğitim Drama Dersliği

 

 

L2.9

Nami Eren Beştepe

L2.9

Nami Eren Beştepe

 

Eğitim Fak.102 nolu derslik

 

 

L2.8

Murtaza Aykaç

L2.8

Murtaza Aykaç

 

Eğitim Fak.104 nolu derslik

 

 

L1.7

Özge Metinnam

L1.8

Emine İspir

 

Eğitim Fak.105 nolu derslik

 

 

L1.3

Selda Doğan Acarbaş

L1.5

Ümit Arslan

 

Eğitim Fak.106 nolu derslik

 

 

L2.2

Deniz Devrim Şahin

L2.2

Deniz Devrim Şahin

 

Eğitim Fak. Müzik Dersliği

 

 

L1.6

Çiğdem Kırak Bozkaya

L1.4

Şükran Peker