SOSYAL PROGRAM


 

 

Sabah saat 08.00 da acentemiz önünde buluşmamızın ardından 08.15’da gezimize başlıyoruz ve ilk durağımız olan Eshab – ı Kehf’e gidiyoruz. Roma döneminde yaşayan ve putperesliğe karşı çıkan 7 kişi ve köpeğinin saklanmak amacıyla girdikleri ve ilahi bir kuvvet sonucu 300 sene uyutulduğuna inanılan mağarayı gezeceğiz. Mağaranın hemen yanında, Osmanlı Padişahı Abdulaziz tarafından 1873 yılında yaptırılan mescidi gördükten sonra serbest zaman veriyoruz. Eshab – ı Kehf gezimizin ardından son yıllarda keşfedilen ve turizme kazandırılan büyüleyici güzellikteki Taşkuyu Mağarası’nı geziyoruz. Taşkuyu Mağarası gezimizin ardından Tarsus Şelalesine doğru yola çıkıyoruz. y. Berdan Çayı’nın oluşturduğu güzellikler eşliğinde vereceğimiz kahve molamızın ardından Ulu Camii ve Kırkkaşık Bedesteni’ni gezmek üzere hareket ediyoruz. Ramazanoğulları döneminde yaptırılan Camiiyi ve doğusunda bulunan Hz. Şit ve Hz. Lokman Peygamberlerin makamlarını da görebilirsiniz. Roma dönemi eserlerinin bolca bulunduğu ve her dinin önemli sembollerinin yer aldığı Tarsus’ta St. Paul Kuyusu’nu ve eski Tarsus Evlerini gördükten sonra panoramik şehir turumuz eşliğinde Kleopatra Kapısı, Nusrat Mayın Gemisi’ni görerek Tarsus’tan ayrılıyoruz. Yaklaşık 45dk.lık yolculuğumuzun ardından Adana’ya varış ve turumuzun sonu. Bir başka turda görüşmek dileğiyle.

 

18 KİŞİLİK ARAÇ KİŞİBAŞI :95 TL

46 KİŞİLİK ARAÇ KİŞİBAŞI :80 TL

 

 ÜCRETE  DAHİL OLAN HİZMETLER                                                               

 

  • Özel gezi otobüslerimizle seyahat ve çevre gezileri                                                                                                                    
  • Otobüs içi sıcak-soğuk ikramlar
  • LIMA TURIZM rehberlik ve refakati 

 

ÜCRETE DAHİL  OLMAYAN  HİZMETLER

 

  • Müze ve ören yer giriş ücretleri
  • Kişisel Harcamalar

 

LIMA  TURİZM tura katılan  kişi  sayısına bağlı olarak araç tipinde değişiklik  yapabilir.

Rehberiniz, hava-yol  veya  herhangi bir  neden  ile gerekli görür ise tur akışında ve zamanlamasında değişiklik  yapabilir.

Yarım gün ve tüm gün arasında fiyat farkı bulunmamaktadır.

 

GEZİ PROGRAMINA KATILMAK İSTEYEN KATILIMCILARIMIZIN,  BURAYA TIKLAYARAK LİNKTE YER ALAN FORMU DOLDURMALARI GEREKMEKTEDİR.